Pakiet pomocy dla obiektów noclegowych

Wiemy, w jak ciężkim położeniu obecnie znajdują się właściciele wszystkich obiektów noclegowych w Polsce z racji szerzącej się pandemii Koronawirusa. W związku z tym Nocowanie.pl wychodzi naprzeciw potrzebom swoich Klientów i z dniem 15.03.2020 r wprowadza

Pakiet pomocy dla obiektów noclegowych

Data aktualizacji: 20 marzec 2020 r.

Najnowsza wersja Pakietu pomocy znajduje się tutaj - sprawdź

1. Przedłużenie ważności abonamentów

Każdy opłacony podczas pandemii Koronawirusa abonament zostanie przedłużony o czas trwania zawieszenia działalności wynajmu krótkoterminowego ogłoszonej przez Ministra Zdrowia.

Jak to działa?

Jeżeli posiadasz opłacony abonament w Nocowanie.pl i czas jego ważności jest powyżej 120 dni do końca abonamentu, to:

Abonament opłacony, ważny powyżej 120 dni na dzień 15.03.2020 r.

Abonament opłacony, ważny poniżej 120 dni na dzień 15.03.2020 r.

Jeżeli posiadasz abonament, ale czas jego ważności jest poniżej 120 dni do końca abonamentu, to:

przedłużymy Ci automatycznie abonament o czas trwania zawieszenia działalności wynajmu krótkoterminowego


abonament zostanie przedłużony w terminie do 5 dni od dnia oficjalnego odwołania decyzji rządu o stanie zagrożenia

przedłużymy Ci abonament o czas trwania zawieszenia działalności wynajmu krótkoterminowego


warunkiem wydłużenia czasu trwania abonamentu zgodnie z Pakietem pomocy jest przedłużenie Twojego obecnego abonamentu, czyli wykupienie kolejnego abonamentu na okres min. 6 lub 12 miesięcy.


wydłużenie czasu trwania abonamentu nastąpi po wykupieniu abonamentu na kolejny okres, jednak nie wcześniej niż do 5 dni od dnia oficjalnego odwołania decyzji rządu o stanie zagrożenia

Do każdego zakupionego abonamentu na 12 miesięcy w cenie 1000 zł netto otrzymasz zupełnie bezpłatnie preparat do dezynfekcji rąk IZOSOL o pojemności 210 ml firmy Silcare

Z Twojego konta przez 2 tygodnie nie będą pobierane punkty pozycjonujące (nawet minimalna stawka), dzięki czemu będziesz mógł je wykorzystać w bardziej sprzyjającym okresie.


Twoja stawka odejmowania w panelu obiektu nie zmieni się, ale saldo nie będzie pomniejszane.

Po wejściu w panel obiektu w zakładce Pozycjonowanie nadal widzisz ustawioną przez Ciebie stawkę, ale nie jest ona pobierana z Twojej puli punktów.


Twoja pozycja na liście wyszukiwania pozostanie bez zmian, jeżeli nie będziesz zmieniał obecnej stawki pozycjonowania. Jeżeli jednak zdecydujesz się zmienić stawkę na wyższą w okresie zawieszenia, to system pobierze jednorazowo punkty i zmieni Twoją pozycję na liście. W następnym dniu punkty nie zostaną już pobrane.

Przykład: Twoja stawka na dzień 15.03 ustawiona jest na 10 punktów. Jeżeli w trakcie trwania okresu zawieszenia zmienisz ją na np. 15 punktów, wówczas system pobierze jednorazowo 15 punktów, ustawi Twoją ofertę na odpowiednim miejscu na liście, ale następnego dnia z Twojego konta nie zostaną pobrane już punkty.


Po 2 tygodniach Twoje punkty będą odejmowane zgodnie z ostatnio ustawioną stawką w panelu.


Proces jest automatyczny, nie musisz go włączać na swoim koncie.


W każdej chwili możesz dokupić punkty pozycjonujące korzystając ze specjalnych promocji w portalu. Dzięki temu, zwiększysz łączną pulę swoich punktów i wówczas wskoczysz na wyższą pozycję wśród obiektów pozycjonujących się tą samą stawką. Zgromadzone zapasy punktów będziesz mógł wykorzystać w odpowiednim dla Ciebie momencie.2. Zawieszenie odejmowania punktów pozycjonujących w Nocowanie.pl

Jak to działa?

Gromadź punkty na swoim koncie, aby móc je wykorzystać po okresie pandemii. Mamy nadzieję, że wstrzymanie pozycjonowania przez Nocowanie.pl, pomoże Ci w spokojnym przetrzymaniu tego trudnego dla wszystkich czasu.

Pamiętaj! Zgromadzone punkty na swoim koncie będziesz mógł

wykorzystać po okresie pandemii

Z Twojego konta przez 2 tygodnie nie będą pobierane punkty pozycjonujące (nawet minimalna stawka), dzięki czemu będziesz mógł je wykorzystać w bardziej sprzyjającym okresie.Twoja stawka odejmowania w panelu obiektu nie zmieni się, ale saldo nie będzie pomniejszane.Twoja pozycja na listingu pozostanie bez zmian, jeżeli nie będziesz zmieniał obecnej stawki pozycjonowania.Po 2 tygodniach Twoje punkty będą odejmowane zgodnie z ostatnio ustawioną stawką w panelu.Proces jest automatyczny - nie musisz go włączać na swoim koncie.
W każdej chwili możesz dokupić punkty pozycjonujące korzystając ze specjalnych promocji w portalu. Dzięki temu, zwiększysz łączną pulę swoich punktów i wówczas wskoczysz na wyższą pozycje wśród obiektów pozycjonujących się tą samą stawką. Zgromadzone zapasy punktów będziesz mógł wykorzystać w odpowiednim dla Ciebie momencie.Od dnia 15.03.2020r. wstrzymujemy pobieranie punktów pozycjonujących z kont Klientów na okres 2 tygodni, czyli do dnia 29.03.2020r

3. Rabat na kolejne Licytacje dla Klientów z wykupioną Pozycją Gwarantowaną

Obiekty z wykupioną i opłaconą Pozycją Gwarantowaną, aktywną w terminie marzec-kwiecień-maj 2020 r. otrzymają specjalny rabat procentowy na zakup Pozycji Gwarantowanej w kolejnych licytacjach w maju 2020 r.

Dzięki temu będą mogli zakupić Pozycję Gwarantowaną po obniżonej cenie pod warunkiem wygrania kolejnych licytacji w maju 2020r.

Przyznany rabat procentowy na dzień 15.03 to 16% zniżki na zakup Pozycji Gwarantowanej w najbliższych Licytacjach, obliczony został na podstawie 14-dniowego okresu zawieszenia w stosunku do 90-dniowego okresu trwania Pozycji Gwarantowanej.


W zależności od długości trwania rządowego zakazu wynajmu krótkoterminowego rabat może ulec zmianie na wyższy o czym poinformujemy Państwa w aktualizacji informacji.

4. Zmiana terminu realizacji wykupionych reklam - mailing, post na Facebooku

W związku ze spadkiem zainteresowania turystów wyszukiwaniem noclegów, Nocowanie.pl:

wstrzymuje realizacje usług mailling oraz post reklamowy na Facebooku dla obiektów z wykupioną usługą

umówioną do realizacji w dniach od 15.03.2020r. do 31.03.2020r.


W celu umówienia nowego terminu publikacji reklamy skontaktuje się z Państwem Doradca Nocowanie.pl

5. Wydłużenie działania usług dodatkowych - tekst reklamowy i baner

Jeżeli obecnie korzystasz z dodatkowych usług reklamowych takich jak tekst reklamowy lub baner, to:

czas publikacji tekstu reklamowego oraz baneru zostanie wydłużony o czas trwania zakazu wynajmu krótkoterminowego.


wydłużenie czasu publikacji usług nastąpi automatycznie w terminie do 5 dni od dnia oficjalnego odwołania decyzji rządu o stanie zagrożenia

Jesteśmy z Wami

Nocowanie.pl

Zaloguj się

tel.: 81 441 83 36

kom: 509 336 667

E-mail: bok@nocowanie.pl

Infolinia:

801 000 781

W razie pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji:

Informacja w sprawie wybranych skutków Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego*:


I. Na mocy Rozporządzenia wprowadzono zakaz działalności związanej z prowadzeniem obiektów noclegowych turystycznych i miejsc krótkotrwałego zakwaterowania (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 55.20).


1. Zakaz działalności obejmuje zapewnienie krótkotrwałego zakwaterowania w:

· ośrodkach kolonijnych i pozostałych obiektach wypoczynku wakacyjnego (np. w ośrodkach wczasowych, domach wycieczkowych, ośrodkach szkoleniowo-wypoczynkowych),

· kwaterach dla gości i bungalowach,

· domkach lub chatach, bez obsługi,

· gospodarstwach wiejskich (agroturystyka),

· schroniskach młodzieżowych i górskich.


2. Zakaz nie obejmuje:

· zapewnienia zakwaterowania w domach, mieszkaniach lub apartamentach, włączając umeblowane, w celu dłuższego pobytu, zazwyczaj w cyklu miesięcznym lub rocznym;

· zapewnienia zakwaterowania w umeblowanych pokojach, apartamentach z usługami codziennego sprzątania, słania łóżek oraz szerokiego zakresu usług dodatkowych takich jak: usługi podawania posiłków i napojów, usługi parkingowe, usługi pralni, udostępnianie basenów kąpielowych, pomieszczeń do ćwiczeń gimnastycznych czy urządzeń rekreacyjnych oraz udostępnianie sal konferencyjnych podklasa ta obejmuje zapewnienie krótkotrwałego zakwaterowania w:

(i) hotelach,

(ii) motelach,

(iii) pensjonatach,

(iv) innych obiektach hotelowych (np. wotele, botele, novotele, airtele, zajazdy, zamki).


II. W naszej ocenie:


1. Od dnia wejścia w życie zakazu wynikającego z Rozporządzenia do odwołania nie ma możliwości świadczenia usług, które zostały zakazane.Oznacza to także, że należy przerwać pobyty rozpoczęte przed wejściem w życie zakazu.


2. W przypadku, gdy usługa nie zostanie zrealizowana, należy liczyć się ze zwrotem wpłaconych kwot w całości lub w części odpowiadającej niezrealizowanej części usługi.


3. Nie można wykluczyć uprawnienia klientów do rezygnacji z usługi i skutecznego żądania zwrotu wpłaconych kwot od razu, jeszcze zanim nastąpi termin świadczenia usługi.


4. Nie ma zakazu reklamy usług, które zostały objęte ograniczeniami wynikającymi z Rozporządzenia. Reklama nie powinna jedynie zachęcać klientów do naruszania obowiązujących zakazów. Celem reklamy może być zachęcanie klientów do korzystania z usług po zakończeniu obowiązywania ograniczeń, co może nastąpić w każdej chwili.


5. Zgodnie z Rozporządzeniem, zakaz obowiązuje „do odwołania”. Można jednak dopuścić przyjmowanie rezerwacji na przyszłe okresy (np. na lipiec), należy jednak liczyć się z tym, że zakaz będzie nadal obowiązywał, co uniemożliwi wykonanie usługi i obowiązek zwrotu wpłaconych kwot.


*Niniejsza informacja przedstawia jedynie poglądy wyrażane przez Nocowanie.pl spółka z o.o. Nocowanie.pl Spółka z o.o., jej pracownicy i współpracownicy, a także spółki z Grupy Kapitałowej do której należy Nocowanie.pl spółka z o.o. oraz ich pracownicy i współpracownicy, nie ponoszą odpowiedzialności za ew. skutki wykorzystania niniejszej informacji.

Powyższe informacje będą na bieżąco aktualizowane w miarę pojawiania się nowych decyzji po stronie rządu oraz firmy Nocowanie.pl


7. Interpretacja Nocowanie.pl w sprawie informacji z Rozporządzenia Ministra Zdrowia dotyczącego obiektów prowadzących wynajem krótkoterminowy

8. Najczęściej zadawane pytania

Jeśli chcesz zobaczyć najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi na temat aktualnej sytuacji wynajmu krótkoterminowego kliknij tutaj